Moda na męskie „teczki” jest coraz bardziej widoczna na ulicach. Eleganccy panowie przebiegają szybko z klasycznymi, skórzanymi torbami, zaś młodzi obserwują ich mając na ramieniu bardziej nowoczesne propozycje.

Odpowiednio dobrana torba męska pozwoli na dopełnienie naszego wizerunku, doda także szyku oraz klasy i elegancji. Ponadto, ten rodzaj garderoby jest wysoce praktyczny i możemy w nim zmieścić (w zależności od wielkości) m.in. klucze, dokumenty, portfel oraz bardziej nowoczesne przedmioty, takie jak telefon czy tablet. Dobranie odpowiedniej torby męskiej do swoich potrzeb i swojego stylu jest jednak często trudniejsze niż początkowo nam się wydaje.

Pierwszym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę, jest to, w jakich sytuacjach będziemy z niej korzystać. Jeśli w naszej pracy chodzimy na co dzień w dobrze dopasowanym garniturze, dobrym pomysłem jest postawienie na klasyczne, męskie torby skórzane z małą rączką. Wyglądają one wyjątkowo elegancko, a do tego bez większych problemów pomieszczą niezbędne dokumenty, tablet czy nawet laptop. Dobrym pomysłem w tym wypadku będzie wybranie stonowanego koloru modelu (jak czarny lub brązowy).

W przypadku, gdy nasz styl jest nieco mniej formalny, można pokusić się o skórzane modele z paskiem na ramię. Najczęściej wybieranym w tym przypadku kolorem jest brązowy, ponieważ dobrze komponuje się on z beżowymi, granatowymi czy szarymi elementami ubioru. W przypadku stylu casualowego nie mamy w zasadzie żadnych ograniczeń i tutaj dobrze sprawdzą się modele z materiałów innych niż skóra, czy mniejsze raportówki lub listonoszówki pozwalające pomieścić telefon i różne drobiazgi.

Należy oczywiście dobrać wielkość produktu do własnych potrzeb – małe, wypchane po brzegi modele wyglądają fatalnie, podobnie jak zupełnie luźne, puste w środki wersje duże. Materiał, z którego produkt został wykonany również jest istotny – skóra naturalna z pewnością wytrzyma dłużej od tworzyw sztucznych, które z kolei będą nieco tańsze.

Rekapitulując, według czego powinniśmy dobierać torbę męską:

  1. Odpowiednio dopasować model do naszego stylu i potrzeb (wielkość)
  2. Zwrócić uwagę na materiał (skóra lub tworzywo sztuczne), z którego została wykonana, jego jakość i kolor
  3. Wziąć pod uwagę użytkowość – czy zapięcie jest wygodne, a kieszenie są wystarczająco duże i dobrze rozmieszczone.

Ty sam będziesz wiedział najlepiej jaka torba męska będzie najlepsza i spełni Twoje oczekiwania. Powyższe kroki mają jedynie pokazać drogę, którą możesz się kierować przy wyborze. Jeśli nadal masz wątpliwości i wahasz się, skontaktuj się z naszym sklepem – profesjonalnie pomożemy Ci w doborze.