Wiele osób patrzy na zegarek przez pryzmat jego funkcjonalności i nie bierze pod uwagę, że jest to bardzo istotny dodatek, który przykuwa uwagę i może decydować o tym, jak będziemy odbierani. Dla mężczyzny zegarek jest bardzo często jedyną biżuterią i ważne jest, by o niego odpowiednio zadbać.

Istotne jest, by zegarek uzupełniał nasz wygląd i był dopasowany do stylu, który preferujemy. Tarcza urządzenia, jako pierwsza przyciąga uwagę, ale to opinający rękę pasek dodaje charakteru i uzupełnia całą stylizację – dlatego też bardzo istotne jest, aby połączenie ich równało się spójnej całości.

Pierwszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę to szerokość, która musi być odpowiednia do koperty naszego zegarka. Za luźny lub za wąski materiał może spowodować wysunięcie się tarczy. Następnie, w dobrym guście jest dobranie koloru sprzączki do barwy tarczy. Zwróć także uwagę na kolor materiału i wybierz odpowiedni dla siebie. Barwy stonowane (czarny, odcienie brązu, granatu) będą doskonale komponowały się z zegarkami klasycznymi. Zakładając model sportowy, możemy pozwolić sobie na nieco ekstrawagancji i dobranie bardziej wyróżniającej się barwy materiału.

Sam materiał nie powinien kłócić się z naszym stylem. Paski retro wykonane z naturalnej, gładkiej skóry dobrze sprawdzą się w nieformalnych lub zupełnie casualowych stylizacjach. Jeśli stawiamy elegancję na pierwszym miejscu, powinniśmy pomyśleć nad wyborem pasków ze skóry ryby, jaszczurki czy płaszczki, które pozwolą na potwierdzenie naszej klasy i statusu w oczach innych. Przy tym kroku należy pamiętać także o grubości materiału – pamiętajmy, że pasek do zegarka ma dopełniać i uzupełniać jego wygląd, a nie zbytnio wyróżniać się i dominować, dlatego warto wybrać grubość odpowiednią do wielkości tarczy. W dobrym guście jest również, gdy zapięcie paska łączy się kolorami z tarczą lub wskazówkami.

Reasumując, wybór odpowiedniego paska do zegarka może nastręczyć pewnych trudności, ale końcowy efekt i synergia obu elementów jest tego jak najbardziej warta. Jeśli masz wątpliwości, jaki materiał będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami – razem postaramy się dobrać odpowiedni pasek.