Odpowiedni, schludny ubiór jest bardzo istotny – wszak „jak Cię widzą, tak Cię piszą” to jedno z przysłów niezwykle trafnych. Warto więc wykorzystać ten popularny błąd poznawczy i skorzystać ze wskazówek, dzięki którym będziemy lepiej się prezentowali. Warto zacząć od dodatków – takich jak np. torebki skórzane.

Dlaczego akurat modele skórzane? Głównie ze względu na wyjątkową wytrzymałość i charakterystyczną, ponadczasową elegancję produktów wykonanych z tego naturalnego materiału.

Kobiety wybierają zwykle ładnie wyglądające, ale może niezbyt praktyczne modele – stąd częsty widok niedopasowanej, zbyt dużej lub małej torebki w rękach kobiety. Należy unikać takich kontrastów, bo psują zupełnie misternie tworzony, gustowny wizerunek. Warto wybrać modele podkreślające figurę, a nie chowające ją! Za małe modele z kolei znikną w blasku naszej kreacji i zamiast ją uzupełniać, będą niewidoczne. Skórzana torba jest dla kobiety nieodzownym dodatkiem i prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego warto postawić na również klasyczne, stonowane barwy (brązowe, szare, beżowe, czarne).

Z kolei mężczyźni przy wyborze torby skórzanej dla siebie, patrzą głównie na jej wytrzymałość i pojemność. Jest to jak najbardziej zrozumiałe – mężczyzna rzadko kupuje więcej niż jedną taką torbę, więc chce, by mu służyła jak najdłużej. Może to zapewnić skóra naturalna, bardzo często używana w produkcji męskich modelów. Warto wybrać odpowiedni model do naszych potrzeb – jeśli będziemy nosić ją wyłącznie do pracy i wkładać do niej telefon, klucze oraz portfel, to niepotrzebny będzie kilkukomorowy, wielki model, który okaże się zupełnie niepraktyczny. Takie produkty są przydatne dla osób, które noszą ze sobą wiele dokumentów, zeszytów, urządzeń (jak np. tablet lub laptop). Dobrym wyborem mogą się okazać mniejsze raportówki czy kopertówki, które są także coraz modniejsze i widoczne na ulicach. Pozwolą pomieścić telefon i inne drobiazgi i przy tym będą nowoczesnym, dobrym uzupełnieniem naszego wyglądu.

Mając na uwadze, żeby dobrać torbę skórzaną odpowiadającą naszemu stylowi i naszym potrzebom, prawie nigdy nie popełnimy modowego faux pas. Wybierając oryginalny produkt znanego producenta, w jednym z klasycznych kolorów, mamy prosty przepis na sukces.